Як організувати комфортне робоче місце в квартирі
Робочий куточок у квартирі потрібен не тільки школярам і студентам. Багато хто з нас все частіше працює віддалено, перевіряє важливу пошту на комп’ютері чи просто має комп’ютерне хобі. Найбільш гостро стоїть питання, коли робоче місце в квартирі потрібно відразу декільком членам сім’ї, адже зараз практично у кожного є власний комп’ютер або ноутбук, який потрібно десь розмістити. У даній статті ми розповімо, як організувати комфортне робоче місце в квартирі, навіть якщо вільного місця в ній зовсім небагато.
Планування кабінету
Ідеально, якщо у вас є можливість виділити для робочого кабінету окреме, нехай і невелике приміщення. У цьому випадку, варто звернути увагу на загальні рекомендації дизайнерів, психологів і терапевтів, які стосуються розташування робочого місця.
Основні правила планування робочого місця:
- Вхідні двері не повинні розташовуватися за спиною людини. Якщо вхід не потрапляє в поле зору, це породжує психологічний дискомфорт і заважає зосередитися.
- Ідеально, якщо вікно буде розташовуватися зліва від робочого місця.
- Пам’ятайте правило «20 × 20 × 20»: щоб не зіпсувати зір, сидячи перед монітором, кожні 20 хвилин дивіться удалину на відстань близько 20 метрів не менше 20 секунд. На практиці, це – означає, що кожні 20 хвилин необхідно кинути погляд у вікно, тому непогано, якщо воно буде поруч.
- Якщо ви плануєте проводити на робочому місці більше 3-х годин поспіль, обов’язково подбайте про комфортний для спини стілець, який повинен мати індивідуальні налаштування під зріст та вагу людини.
- Не забудьте про штучне освітлення: воно повинно бути досить яскравим і при цьому давати спрямоване освітлення в потрібне вам місце.
- Сучасне робоче місце передбачає наявність техніки, тому варто подбати про додаткові розетки та про те, щоб під ногами не плуталися неестетичні мотки шнурів.
- Не забудьте про організацію місця для зберігання в кабінеті: полиці для книг, ящики для паперів, тумба на колесах і т.п.
На думку психологів і дизайнерів, оптимальною для робочого кабінету є холодна колірна гамма. Вважається, що неяскраві відтінки зеленого найкращим чином стимулюють роботу мозку, не відволікаючи, як яскраво-червоний, і надмірно не розслабляють, як, наприклад, блакитний. На додаток до основного тону можна вибрати меблі і декор у природній гамі, наприклад, підібрати відтінки натурального дерева в поєднанні з пісочним або охрою.
Робоче місце в спальні
У невеликих квартирах виділити окреме приміщення для кабінету часто немає можливості, тому робоче місце може розміститись в будь-якій з кімнат, наприклад, в спальні. Зазвичай в цьому випадку мова йде про невеликий робочий столик для ноутбука або улюбленого щоденника, якому знайдеться місце навіть в найменшому приміщенні. У дамській спальні, робочий і туалетний столик часто суміщені.
Порада: стільницею може слугувати відкидна дверцята шафи. Існують навіть спеціальні шафи з секретом, за дверцятами яких ховається міні робочий кабінет.
Для спальні та невеликих приміщень в цілому, а також для випадків, коли робочий стіл потрібен лише час від часу ідеальним варіантом зможе стати компактний розсувний столик-поличка. На сьогоднішній день варіантів такого роду конструкцій існує маса, а їх переваги очевидні: вони не займають вільний простір, при цьому, в потрібний момент опиняються під рукою.
Робоче місце у вітальні
Для вітальні також добре підійде варіант компактного або складного робочого куточка. Це може бути шафа-бюро з висувною стільницею і поличками для паперів та дрібниць, причому підібрати відповідну модель легко незалежно від вибраного вами стилю інтер’єру. Плюс такого рішення – можливість приховати робоче місце, наприклад, до приходу гостей.
Ще один можливий варіант – вузький консольний столик, який має всього дві ніжки і закріплюється біля стіни. Такі столики також не займають багато місця і витончено виглядають в інтер’єрі, проте не підходять для тих, кому для роботи потрібна широка стільниця або стаціонарний комп’ютер.
Пам’ятка: якщо у вас в квартирі є хоча б невелика ніша або навіть комора, її цілком можна переобладнати, зробивши візуально відокремлене невелике робоче місце. Головне, подбати про достатнє освітлення і затишок.
Якщо ви живете в однокімнатній квартирі або квартирі-студії, а повноцінне робоче місце вдома вам дійсно необхідно, є сенс розглянути варіант з меблями що трансформуються, наприклад, на місці ліжка яке ховається вертикально в стіну з’являється просторий робочий стіл. Такі меблі коштують недешево, проте в цілях вашої ж безпеки, варто купувати тільки якісні моделі розкладних меблів.
Робоче місце на балконі
Яким би екзотичним не здавався даний варіант, в реаліях справжнього життя він мало не найпоширеніший на сьогоднішній час. Утеплені і засклені лоджії легко вміщають середніх розмірів письмовий стіл з усім необхідним, перетворюючись на затишний сучасний кабінет, досить ізольований, щоб вам не заважали працювати або займатися улюбленим хобі.
Зазвичай можна зустріти 2 варіанти: коли кімнату об’єднують з балконом, зносячи стіну та отримуючи загальний простір, і коли на утепленому балконі обладнується відокремлений кабінет. З точки зору будівельних та юридичних норм другий варіант, безумовно простіший, оскільки навіть частковий зніс фасадних стін вимагає складного узгодження, а в більшості випадків взагалі заборонений.
Якщо ви зважитеся на обладнання робочого місця на балконі, то доведеться подбати як про утеплення (шар утеплювача на стінах, тепла підлога, надійний, багатошаровий склопакет), так і про захист від сонячних променів, які безумовно завадять комфортно працювати влітку. Так що щільні жалюзі або штори вам будуть не менш необхідні, ніж робочий стіл.
Робоче місце на кухні
Даний варіант у вітчизняних реаліях не надто поширений, найперше через скромну площу наших кухонь, проте його не варто скидати з рахунків. Невеликий робочий столик для планшета або ноутбука, а також улюбленого блокнота з рецептами, що дозволяє ненадовго присісти, відвернувшись від готування, напевно сподобався би багатьом господиням. Найчастіше для таких потреб виділяють віддалену частину стільниці або розширюють підвіконня.
Як бачите, навіть у невеликій квартирі, при бажанні, можна вмістити кілька робочих куточків або обладнати комфортну робочу зону, головне, використовувати будь-які можливості і не обмежувати свій вибір стандартної меблями.
Коментарі
Поки що ніхто не коментував...